Foto:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Meie lugu: Tartu Maailmaülikool

Tartu Maailmaülikool on Lõuna-Eestis toimuv kogukonna-akadeemia tüüpi ürituste sari. See on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Ellujäämise Kunstid – Tartu 2024 kunstiline kontseptsioon – saadab ka kogukonna-akadeemiates toimuvat. Seal kohtuvad aktiivsed kogukonnad ja teadlased ning otsivad koos lahendusi globaalsetele probleemidele lokaalselt ja vastupidi.

„Inemiseperi ilm! Ilmaperi inemine!“ Lahtiseletatult – loome koos maailma, mis kestab ja kus meil on hea olla.

Triinu Laan

Aastatel 2023–2024 korraldab Tartu Maailmaülikool koos Lõuna-Eesti partneritega 13 avalikku sündmust, mis võtavad luubi alla kogukondadele olulised teemad. Sellised, mida üksinda ei saagi lahendada ja mille käsitlemisel on abi teadusest ja ühiste väärtuste otsimisest. Korraldajad ootavad, et maailmaparanduslik sünergia saadaks kõiki maailmaülikooli ettevõtmisi.

Projektijuht Triinu Laan ütleb: „Tartu Maailmaülikooli vaim ja eesmärk minu kodukeeles võiks kõlada kaksikmotona: „Inemiseperi ilm! Ilmaperi inemine!“ Lahtiseletatult – loome koos maailma, mis kestab ja kus meil on hea olla.“

Projekti veab Tartu Ülikooli eetikakeskus.

Loe rohkem https://tartu2024.ee/maailmaulikool

 


Image

Triinu Laan

Tartu Maailmaülikooli projektijuht
triinu.laan@ut.ee
tel +372 5332 2153


 

Image

Programm

Aastatel 2023–2024 korraldab Tartu Maailmaülikool koos Lõuna-Eesti partneritega 13 avalikku sündmust, mis võtavad luubi alla kogukondadele olulised teemad.

Uuri lähemalt
#kultuur
Erksavärvilisel taustal on sõna "Programm"

Tartu Maailmaülikooli programm

#kultuur
Erksavärvilisel taustal on kirjas sõna "Kogukonnad"

Kogukonnad

#kultuur
Erksa värviga taustal on kirjas sõna "Uudised"

Maailmaülikooli uudised