Tartu Maailmaülikool

Tartu Maailmaülikool on kogukonna-akadeemia tüüpi sündmuste sari, mis toimub Lõuna-Eestis ja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Maailmaülikooli sündmustel kohtuvad aktiivsed kogukonnad ning maailma tippteadlased, et vahetada kogemusi ning otsida koos lahendusi globaalsetele probleemidele lokaalselt ja vastupidi. Projekti veab Tartu Ülikooli eetikakeskus.

Image

Osale Tartu Maailmaülikooli ideekorjes!

Projekt osales aastatel 2020–2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi arendusprotsessis ja kuulub programmiliini „Omapära ja Euroopa“ alla.

Kultuuripealinna aastal korraldab Tartu Maailmaülikool koos Lõuna-Eesti partneritega 12 avalikku sündmust, mis võtavad luubi alla kogukondadele olulised teemad. Sellised, mida üksinda ei saagi lahendada ja mille käsitlemisel on abi teadusest, ühiste väärtuste otsimisest ja eelarvamustevabast mõttevahetusest.

Kavandatavad sündmused toovad Lõuna-Eestisse eksperdid teadusmaailmast, kes aitavad kogukondade osutatud probleemidele lahendusi otsida ning teavad tuua näiteid, kuidas mujal maailmas sarnastes olukordades on toimitud. 12 sündmusega püütakse katta erinevaid teemavaldkondi ja kogukondi julgustatakse neid koos planeerima.

Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 29).


Image

Triinu Laan

Tartu Maailmaülikooli projektijuht
triinu.laan@ut.ee
tel +372 5332 2153

 

Maailmaülikooli uudised

#kultuur
Naine seisab plakatiga maja ukse ees

Tartu Maailmaülikooli ideekorje tähtaeg pikenes

22.03.2022
#kultuur
Märkmik laua peal

Tartu Maailmaülikool otsib Lõuna-Eesti kogukonna-akadeemiate eestvedajaid

14.03.2022
#kultuur #ühiskonnale
11.02.2022