Tartu Ülikooli uudised

Tulemusi: 272
Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimus 17. novembril konverents „Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis“, kus räägiti linnaruumi kujundamisest kogukonna identiteedi, kunsti ja väärtuste kaudu.
23.11.2022
  • uudis
Värskest Eesti Haridusteaduste Ajakirjast leiab põhjaliku artikli „Õpetajate arusaamad väärtustele keskenduvast dialoogilisest kommunikatsioonist mitmekultuurilises õpikeskkonnas“.
08.11.2022
  • uudis
17. novembril toimub Valga kultuuri- ja huvialakeskuses konverents „Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis“, mis uurib linnaruumi kujundamist kogukonna identiteedi, kunsti ja väärtuste kaudu.
28.10.2022
  • uudis
Raamatus „Integrity of Scientific Research. Fraud, Misconduct and Fake News in the Academic, Medical and Social Environment“ kirjutavad Tartu Ülikooli eetikakeskuse teadlased Eesti heast teadustavast.
21.10.2022
  • uudis
28. septembril toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse 15. väärtuskasvatuse konverents „Klassijuhatajatele ja klassijuhatamisest“.
27.09.2022
  • uudis
Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022
  • uudis
2022. aasta Arvamusfestivalil arutlesime koos eri valdkonna ekspertidega, kuidas valmistuda pensionipõlveks viisil, et nii praeguste kui tulevaste pensionäride elu võiks olla täisväärtuslik.
15.09.2022
  • uudis
7. septembril toimunud kohtumisel allkirjastasid rakenduskõrgkoolide esindajad hea teadustava kokkuleppe.
09.09.2022
  • uudis
7. septembril toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eesti rakenduskõrgkoolide, ministeeriumite teadusnõunike, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Teadusagentuuri hea teaduse teemaline kohtumine.
07.09.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub haridusasutuste juhte, õpetajaid, kooli- ja lasteaiapidajaid ning haridusvaldkonna spetsialiste 15. väärtuskasvatuse konverentsile.
29.08.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus korraldab tänavusel Arvamusfestivalil kaks põnevat arutelu festivali Tuleviku ja Spordi alal. Festival toimub 12.–13. augustil Paides.
01.08.2022
  • uudis
Juunis osalesid TÜ eetikakeskuse esindajad Birminghami Ülikooli konverentsil, kus kuulutati välja üle-euroopalise iseloomukasvatuse ühenduse loomine, mille asutajaliikmeks oodatakse ka eetikakeskust.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskusel algas juunis teadusprojekt, mille eesmärk on toetada ja tugevdada teaduse usaldamist ühiskonna eri tasanditel.
  • uudis
Aprillis esines TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop maineka eluteaduste võrgustiku konverentsil ning tutvustas Eesti kogemust hea teadustava juurutamisel ja edendamisel.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema sügisel algavasse mikrokraadiprogrammi „Akadeemiline ja teaduseetika: teooriast praktikasse“.
28.06.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese ja teise astme õppesse saab kandideerida veel kolmapäeva, 29. juuni südaööni.
28.06.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.
13.06.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tartu Ülikooli eetikakeskuse 15. väärtuskasvatuse konverents toimub 28. septembril Tartus ning keskendub tänavu klassijuhataja rollile.
10.06.2022
Filosoofia ja semiootika instituut tähistas 15. aastapäeva matkates
01.06.2022
  • #instituudist
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ning filosoofia- ja semiootika instituudi esindajakäis külas Saksamaa Konstanzi Ülikoolil, et tähistada kaks dekaadi kestnud koostööd ja partnerlust.
  • #koostöö