Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Eetikakeskus tunnustab väärtuskasvatusega tegelevaid koole ja lasteaedu

Täna, 10. detsembril tunnustab Tartu Ülikooli eetikakeskus koole ja lasteaedu, kes teevad väärtuskasvatuse valdkonnas eeskujuväärivat tööd.

Tänuüritusel võtame kokku programmide "Hea kool kui väärtuspõhine kool" ja "Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed" 2021. aasta vooru ning anname üle tunnustusprogrammide märgised. Tänuürituse avab haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Lisaks tunnustuste jagamisele esitleme täna ka eetikakeskuse uut raamatut "Väärtusarenduse analüüs edasijõudnutele". Põnevas paneeldiskussioonis arutlevad haridus- ja teadusminister Liina Kersna, väärtusprogrammi nõukogu esimees professor Halliki Harro-Loit, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi direktor Erli Aasamets ja Kohila Lasteaed Sipsik direktor Kristina Mägi, miks ja kuidas märgata väärtuste avaldumist klassiruumis. Vestluse jutujuht on professor Margit Sutrop, TÜ eetikakeskuse juhataja.

Tunnustusprogrammi korraldab Tartu Ülikooli eetikakeskus Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013" jätkuprogrammi 2021–2026 raames.

Viljandi lasteaed Päikesekiir. Lasteaia esindajad auhinda üle võtmas.

Lasteaed, mis paikneb kolmes majas, kuid on väärtustelt üks

Punases jakis naine võtab vastu auhinda

Eetikakeskus tunnustas haridusasutuste pidajaid

Lasteaiaõpetajad seisavad neljakesti reas ja hoiavad diplomeid käes.

Selgusid väärtuskasvatuse karika laureaadid