Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

#õppimine #täiendusõpe
Täiendusõppijad, õppimine Tartu Ülikoolis

Täiendusõppijatele on avatud kaks uut eetikakursust

26.01.2023
#tunnustamine
Lasteaiaõpetajad seisavad neljakesti reas ja hoiavad diplomeid käes.

Selgusid väärtuskasvatuse karika laureaadid

14.12.2022
#teadus
Lauamäng "Väärtuste avastajad"

Väärtustele keskenduv dialoogiline kommunikatsioon toetab mitmekultuurilist klassiruumi

08.11.2022
Jaanuaris algas kolm aastat kestev projekt, mille eesmärk on edendada teadusuuringute eetikat ja usaldusväärsust ning ennetada väärkäitumist teaduses.
20.01.2023
  • #instituudist
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus tunnustas 13. detsembril kolme omavalitsuse haridusjuhte, kes analüüsisid oma kogukonna hariduselu.
14.12.2022
  • #tunnustamine
  • uudis
Valga kultuuri- ja huvialakeskuses toimus 17. novembril konverents „Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis“, kus räägiti linnaruumi kujundamisest kogukonna identiteedi, kunsti ja väärtuste kaudu.
23.11.2022
  • uudis
22. novembril 2022 allkirjastas EELK Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander asutuse nimel hea teadustava kokkuleppe.
23.11.2022
  • uudis
Oktoobris viisid TÜ eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop ja eetika teadur Mari-Liisa Parder läbi töötoa, kus avasid tehisintellekti ja eetika seoseid.
31.10.2022
  • uudis
17. novembril toimub Valga kultuuri- ja huvialakeskuses konverents „Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis“, mis uurib linnaruumi kujundamist kogukonna identiteedi, kunsti ja väärtuste kaudu.
28.10.2022
  • uudis
Raamatus „Integrity of Scientific Research. Fraud, Misconduct and Fake News in the Academic, Medical and Social Environment“ kirjutavad Tartu Ülikooli eetikakeskuse teadlased Eesti heast teadustavast.
21.10.2022
  • uudis
28. septembril toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse 15. väärtuskasvatuse konverents „Klassijuhatajatele ja klassijuhatamisest“.
27.09.2022
  • uudis
Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022
  • uudis
2022. aasta Arvamusfestivalil arutlesime koos eri valdkonna ekspertidega, kuidas valmistuda pensionipõlveks viisil, et nii praeguste kui tulevaste pensionäride elu võiks olla täisväärtuslik.
15.09.2022
  • uudis
7. septembril toimunud kohtumisel allkirjastasid rakenduskõrgkoolide esindajad hea teadustava kokkuleppe.
09.09.2022
  • uudis
7. septembril toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eesti rakenduskõrgkoolide, ministeeriumite teadusnõunike, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Teadusagentuuri hea teaduse teemaline kohtumine.
07.09.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub haridusasutuste juhte, õpetajaid, kooli- ja lasteaiapidajaid ning haridusvaldkonna spetsialiste 15. väärtuskasvatuse konverentsile.
29.08.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus korraldab tänavusel Arvamusfestivalil kaks põnevat arutelu festivali Tuleviku ja Spordi alal. Festival toimub 12.–13. augustil Paides.
01.08.2022
  • uudis
Juunis osalesid TÜ eetikakeskuse esindajad Birminghami Ülikooli konverentsil, kus kuulutati välja üle-euroopalise iseloomukasvatuse ühenduse loomine, mille asutajaliikmeks oodatakse ka eetikakeskust.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskusel algas juunis teadusprojekt, mille eesmärk on toetada ja tugevdada teaduse usaldamist ühiskonna eri tasanditel.
  • uudis
Aprillis esines TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop maineka eluteaduste võrgustiku konverentsil ning tutvustas Eesti kogemust hea teadustava juurutamisel ja edendamisel.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema sügisel algavasse mikrokraadiprogrammi „Akadeemiline ja teaduseetika: teooriast praktikasse“.
28.06.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese ja teise astme õppesse saab kandideerida veel kolmapäeva, 29. juuni südaööni.
28.06.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.
13.06.2022
  • #sisseastumine