Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

Inimesed istuvad reas lava peal toolidel.

Õnneliku pensionipõlve võti on ettevalmistused ja kogukondlikkus

15.09.2022
#teadus
Inimesed seisavad reas, taustaks slaidikava

Hea teadustava kokkuleppega ühines kümme rakenduskõrgkooli

09.09.2022
Sügissaadused lava serval. Sinisel kaltsuvaibal on suur kõrvits, mida ümbritsevad punased õunad. Vaasides on helerohelised kaseoksad.

Väärtuskasvatuse konverents mõtestab klassijuhataja mitmesuguseid rolle ja väärtusvalikuid

29.08.2022
28. septembril toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse 15. väärtuskasvatuse konverents „Klassijuhatajatele ja klassijuhatamisest“.
27.09.2022
  • uudis
Teadlasi ja Lõuna-Eesti kogukondi ühendava Tartu Maailmaülikooli projekti partneriteks pääses 13 eripalgeliste ideedega kogukonda.
22.09.2022
  • uudis
7. septembril toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eesti rakenduskõrgkoolide, ministeeriumite teadusnõunike, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Teadusagentuuri hea teaduse teemaline kohtumine.
07.09.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus korraldab tänavusel Arvamusfestivalil kaks põnevat arutelu festivali Tuleviku ja Spordi alal. Festival toimub 12.–13. augustil Paides.
01.08.2022
  • uudis
Juunis osalesid TÜ eetikakeskuse esindajad Birminghami Ülikooli konverentsil, kus kuulutati välja üle-euroopalise iseloomukasvatuse ühenduse loomine, mille asutajaliikmeks oodatakse ka eetikakeskust.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskusel algas juunis teadusprojekt, mille eesmärk on toetada ja tugevdada teaduse usaldamist ühiskonna eri tasanditel.
  • uudis
Aprillis esines TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop maineka eluteaduste võrgustiku konverentsil ning tutvustas Eesti kogemust hea teadustava juurutamisel ja edendamisel.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema sügisel algavasse mikrokraadiprogrammi „Akadeemiline ja teaduseetika: teooriast praktikasse“.
28.06.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
Tartu Ülikooli kõrghariduse esimese ja teise astme õppesse saab kandideerida veel kolmapäeva, 29. juuni südaööni.
28.06.2022
  • pressiteade
Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.
13.06.2022
  • pressiteade
Tartu Ülikooli eetikakeskuse 15. väärtuskasvatuse konverents toimub 28. septembril Tartus ning keskendub tänavu klassijuhataja rollile.
10.06.2022
Filosoofia ja semiootika instituut tähistas 15. aastapäeva matkates
01.06.2022
  • #instituudist
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ning filosoofia- ja semiootika instituudi esindajakäis külas Saksamaa Konstanzi Ülikoolil, et tähistada kaks dekaadi kestnud koostööd ja partnerlust.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskusel ilmus värske väike väärtuste- ja filosoofiaraamat „Mis on sulle kallis?“, mis aitab kuue kaasahaarava loo abil lastega väärtustest rääkida.
19.05.2022
  • uudis
2. juunil toimus Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad rääkisid sisseastumise korraldusest ja andsid kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
  • pressiteade
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub haridusasutuste pidajaid osalema tunnustusprogrammis „Väärtuspõhine haridus“, mis toetab hariduselus teadlike valikute tegemist ja planeerimist.
09.05.2022
  • uudis
Aprilli keskpaigas lõppes Tartu Maailmaülikooli projekti ideekorje, kuhu Lõuna-Eesti kogukonnad esitasid ideid laial teemadeskaalal: maheaiandusest vaimse terviseni.
26.04.2022
  • uudis
Tartu Maailmaülikooli raames tehtav sari „Tiidüsjutt“ pakub huvilistele kuulamiseks hulga loenguid teadusteemadel – nii Lõuna-Eesti rahvastest, psühholoogiast kui koroonaviirusest.
05.04.2022
  • uudis
28. märtsist kuni 4. aprillini on võimalik esitada sooviavaldus, et kandideerida tunnustusprogrammidesse „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“.
28.03.2022
  • uudis
Tartu Maailmaülikooli ideekorje partnerite leidmiseks pikeneb kuu aja võtta, et anda kogukondadele lisavõimalus oma head ideed siiski ellu viia.
22.03.2022
  • #kultuur