Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

15. märtsil pälvis „Praktilise eetika käsiraamat“ Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleteo tänuüritusel 2023. aasta parima kõrgkooliõpiku auhinna.
  • #tunnustamine
  • uudis
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • #kestlikkus
  • uudis
Ellujäämise kunst on hakkamasaamine selles ilmas ja sellel ajal, mis meile on antud. Nii kostavad Jaak Tomberg ja Triinu Laan, kes nõustusid kultuuripealinna kunstilise kontseptsiooni teemal teineteisega kirju vahetama ja, vähe sellest, ka külmal talvehommikul lõkke ääres filosofeerima.
  • #koostöö
  • #kultuur
  • ajakiri
Tartu Ülikooli eetikakeskus kuulutab avatuks 2024. aasta tunnustusprogrammid „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“. Tunnustusprogrammide eesmärk on toetada koolide ja lasteaedade väärtusarenduse alast tegevust ning arendada haridusasutuste eneseanalüüsi oskusi.
  • uudis
Veebruari keskel moodustas sotsiaalminister Riina Sikkut komisjoni, mille ülesanne on koostada Vabariigi Valitsusele ettepanekud palliatiivse ravi, geriaatria ning patsienditestamendi korraldamiseks Eestis.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Leevi rahvamajas toimunud Kooskasvamise Akadeemia loengutes ja töötubades arutleti keskkonna, kogukondlikkuse ja pärimuse teemadel ning loodi koos jätkusuutlikumat homset.
  • uudis
Kogukondliku suhtluse toetamiseks alustas Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös Peipsiääre vallaga dialoogiõhtute ürituste sarjaga, kus kasutatakse Soomes välja töötatud dialoogimetoodikat.
  • uudis
Tartu Maailmaülikool võttis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avanädalast osa tõsise ja süvitsi mineva teemakäsitlusega - 25. jaanuaril räägiti Navi Akadeemias üksildusest ühiskonnas. Kogu päeva läbis veendumus, et ükski teenus ega abivahend ei saa asendada tõelist suhtlust inimeste vahel.
  • uudis
Tartu Ülikool osaleb Tartu 2024 programmis mitmekesiste üritustega, mis on inspireeritud kultuuripealinna juhtmõttest jutustada ellujäämise kunstide lugu.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ekspertide loodud arutelumäng jõudis sTARTUp Day demoalale.
  • #ettevõtlus
  • uudis
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
  • #kestlikkus
  • uudis
21. veebruaril kell 11.00-14.30 on kõik humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna tudengid oodatud Tartus Lossi 3 õppehoones toimuvale karjääripäeval, et tutvuda erinevate praktikapakkumistega ning osaleda karjäärivõimalusi tutvustavates töötubades.
  • #tudengile
  • #koostöö
  • #õppimine
  • uudis
3. veebruaril toimuvas Kooskasvamise akadeemias keskendutakse ühistele väärtustele ja kasvamisele kogukonnana.
  • uudis
Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti Tartu Maailmaülikooli aastat läbivad mõisted olid kogukondlikkus, muutustele reageerimine ja väärtusarutelud.
  • uudis
Stereotüübile filosoofist kui kellestki, kes istub elevandiluust tornis ja mõtleb oma jalad-maast-lahti mõtteid, vastab Tartu Ülikooli praktilise filosoofia kaasprofessor Kadri Simm küll kõige vähemal määral.
  • #kultuur
  • ajakiri
9. mail 2024. aastal kutsume mulgi kogukonna ja teiste sarnaste kogukondade liikmed XIV Mulgi konverentsile „Tillike kultuur suuren ilman“.
  • uudis
Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond annab iga-aastaselt detsembris välja aastaauhinnad parimatele ettevõtmistele ja silmapaistvamatele töötajatele.
  • #tunnustamine
  • #valdkonnast
  • uudis
25. jaanuaril 2024 toimuval seminaril Navi Akadeemias keskendutakse üksilduse teemadele ühiskonnas.
  • uudis
7. detsembril kogunesid Mulgimaa noortejuhid Tõrva Avatud Noortekeskusse seminarile, et teha kokkuvõtteid noortekeskustes toimunud mulgi kultuuri teemalistest tegevustest ja valmistada ette 2024. aasta kevadel toimuvat XIV Mulgi konverentsi.