Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

Laps loeb istudes sinise kaanega raamatut

Uus lasteraamat aitab õppida väärtusi märkama

19.05.2022
Pusle, millest on üks tükk puudu

Algab kooli- ja lasteaiapidajatele suunatud tunnustusprogramm

09.05.2022
Laua peal on sülearvuti, hallid kõrvaklapid ja prillid

Põnev loengusari toob teaduse kuulajani lõunaeesti keeles

05.04.2022
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ning filosoofia- ja semiootika instituudi esindajakäis külas Saksamaa Konstanzi Ülikoolil, et tähistada kaks dekaadi kestnud koostööd ja partnerlust.
  • #koostöö
  • uudis
2. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad räägivad sisseastumise korraldusest ja annavad kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Aprilli keskpaigas lõppes Tartu Maailmaülikooli projekti ideekorje, kuhu Lõuna-Eesti kogukonnad esitasid ideid laial teemadeskaalal: maheaiandusest vaimse terviseni.
26.04.2022
  • uudis
28. märtsist kuni 4. aprillini on võimalik esitada sooviavaldus, et kandideerida tunnustusprogrammidesse „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“.
28.03.2022
  • uudis
Tartu Maailmaülikooli ideekorje partnerite leidmiseks pikeneb kuu aja võtta, et anda kogukondadele lisavõimalus oma head ideed siiski ellu viia.
22.03.2022
  • uudis
Tartu Maailmaülikooli eestvedaja Tartu Ülikooli eetikakeskus kuulutab välja ideekorje partnerite leidmiseks, kellega koos jõuda 2024. aastal 12 põneva Lõuna-Eesti inimesi ja tippteadlasi ühendava sündmuseni.
14.03.2022
  • uudis
10. märtsini saab registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile. Üle mitme aasta on taas võimalik teha test juba kevadel. Tänavu toimub akadeemiline test kahel laupäeval: 19. märtsil ja 2. aprillil.
01.03.2022
  • #sisseastumine
  • pressiteade
Tartu Ülikooli eetikakeskus kuulutab avatuks 2022. aasta tunnustusprogrammid „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“. Tunnustusprogrammide eesmärgiks on toetada koolide ja lasteaedade väärtusarenduse alast tegevust ning arendada haridusasutuste eneseanalüüsi oskusi.
21.02.2022
  • uudis
11. veebruaril peetakse Eestis teist korda rahvusvahelist päeva „Naised teaduses“, mille siinsed algatajad on Tartu Ülikool ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia.
09.02.2022
  • #teadus
  • uudis
Eksperimentaalarenduse toetuse eesmärk on teadusprojekti lõpus sõnastatud rakendusliku idee katsetamine ja edasiarendamine, et see jõuaks ühiskonna käsutusse. Tänavu esitati kokku 40 eksperimentaalarenduse toetuse taotlust kogusummas 1,26 miljonit eurot.
07.02.2022
  • #ettevõtlus
  • uudis

Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop asus eelmisel nädalal tööle Riigikogu liikmena, asendades uue valitsuse sotsiaalkaitseministrit.

„Soovin, et Eesti oleks arutleva demokraatiaga õigusriik, meie inimesed tervemad ja õnnelikumad ning eesti keel ja kultuur areneks,“ ütleb prof Margit Sutrop. „Seisan riigikogus selle eest, et haridus ja teadus oleksid rohkem väärtustatud, meditsiin patsiendikesksem ning poliitikas oleks rohkem teadmispõhist otsustamist.“

02.02.2022
  • uudis
See nädal on ülikoolis digikoristusnädal, mil kogu ülikooliperet kutsutakse üles korrastama oma isiklikku või üksuse digielu, et astuda väikeste, kuid tulemuslike sammudega keskkonnasäästlikuma ülikooli poole.
  • uudis

2022. aasta veebruaris möödub 100 aastat semiootik Juri Lotmani sünnist. Sel puhul on Eesti Rahva Muuseumis veebruari algusest aprilli lõpuni võimalik külastada näitust „Rännak Lotmani semiosfääris“.

Tutvustame Tartu Ülikooli professorit, maailmakuulsat semiootikut, filoloogi ja kultuuriajaloolast Juri Lotmanit, kes pühendus kultuuri, kunsti ja inimteadvuse toimimise uurimisele, olles samas erakordne inimene, kes hoidis suletud ühiskonnas avatuna nii oma kodu uksed kui ka mõttemaailma.

• uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsus eelmisel aastal teist korda kohalikke omavalitsusi osalema väärtusarenduse edendamise programmis, mis pakkus neile võimaluse heita põhjalik pilk kogukonna hariduselule ning analüüsida oma tegevust kooli- ja lasteaiapidajana.
12.01.2022
  • uudis
Haridus- ja noorteameti peadirektori asetäitja Rait Toompere allkirjastas 9. jaanuaril 2022 HARNO nimel hea teadustava kokkuleppe.
10.01.2022
  • #teadus
  • uudis
Tallinna Haridusamet ja Tartu Ülikooli eetikakeskus esitlesid 6. jaanuaril esmakordselt klassijuhataja eneseanalüüsimudelit, mis on mõeldud klassijuhataja ameti mõtestamiseks kõigile Eesti klassijuhatajatele ja kooliperedele.
06.01.2022
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskusel ilmus trükist eneseanalüüsi käsiraamat, kus autorid vaagivad väärtusarenduses ja lasteaedade ning koolide koostatud eneseanalüüsides esile kerkinud teemasid ning arutlevad lahenduste üle.
04.01.2022
  • uudis
Tartu Ülikooli filosoofia ajaloo teadur Toomas Lott ja Royal Holloway, Londoni Ülikooli doktorant Heidi Maiberg kõnelesid intervjuus ERRile ekspertide arvamuse usaldamisest ning kuidas vandenõuteoreetikutega suhelda.
14.12.2021
  • meist mujal
10. detsembril tunnustas Tartu Ülikooli eetikakeskus hea kooli ja hea lasteaia nimelistes tunnustusprogrammides osalenud haridusasutusi ning andis edasi väärtuskasvatuse rändkarikad. Tiitli „Väärtuskasvatuse kool 2021“ pälvis Porkuni Kool ning tiitli „Väärtuskasvatuse lasteaed 2021“ said Raadi Lasteaed Ripsik ja Kohila Lasteaed Sipsik.
10.12.2021
  • uudis
Täna, 10. detsembril tunnustab Tartu Ülikooli eetikakeskus koole ja lasteaedu, kes teevad väärtuskasvatuse valdkonnas eeskujuväärivat tööd.
10.12.2021