Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

Otsi uudist

Kanepi kandi julge otsus tõsta nii sümboolikas kui ettevõtmiste kaudu esile tööstuslik ehk kiukanep õigustab ennast selle võluva taime enda pärast – kanep on pika ja põneva ajalooga väärt taim nii Kanepi kandis kui laiemalt Eestis ja maailmas.
  • uudis
13.-14. juunil toimus Põhja-Eesti Regionaalhaigla eetikanõukogu ja Tartu Ülikooli Kliinikumi kliinilise eetika komitee poolt ellukutsutud kliinilise eetika seminar, mida modereeris Tartu Ülikooli eetikakeskuse juht ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla eetikanõukogu ekspertliige prof Margit Sutrop.
  • uudis
UNESCO pärandilinnas Viljandis on käesolev aasta kuulutatud pärandusaastaks ning toimub mitmeid pärandit käsitlevaid sündmusi. Sügisest Pärandusfestivali juhatas sisse päranditeemaline vestluskohtingute sari „Kuidas pärandame Viljandit?“.
  • uudis
Kanepi Festivali raames toimub 19.-20. juulil Kanepikonverents, kus räägitakse tööstusliku kanepi ajaloost ja tänapäevast ning arutletakse tulevikuvõimaluste üle.
  • uudis
27. juulil on hea elu huvilised oodatud Elvasse vabaõhukonverentsile „Hea elu kompass“. Konverentsil võetakse luubi alla erinevad hea elu komponendid ja uuritakse, millega heaolu turgutada saab.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse koolitajad-nõustajad toetavad Ida-Virumaa lasteaedasid väärtusarenduses ja väärtuspõhise organisatsioonikultuuri loomisel. Olulisel kohal on uute haridustöötajate liitumine asutustega ja sisseelamine.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • #kestlikkus
  • uudis
19. mail toimus Koosal Peipsiääre kogukonnafestival „Sillad“. Päeva täitsid erinevad töötoad, laul, tants ja hea-parema maitsmine. Festivali mõtestav osa oli kogukonna-akadeemial, mis keskendus kogukondlikkuse ja eri kogukondade vahel sildade loomisele.
  • uudis
5. juunil kogunevad Kohtla-Järve ja Narva lasteaedade õpetajad ja juhid Tartusse heade praktikate päevale. Tegemist on eestikeelsele haridusele üleminekut toetava programmi osaga, mis toetab väärtuspõhiste praktikate levikut lasteaialt lasteaiale.
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • #ülikoolist
  • uudis
Eesti Tehisintellekti Tippkeskuse juures alustas tööd eetika nõukogu, mida juhib Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja prof. Margit Sutrop.
  • #teadus
  • uudis
23. aprillil toimunud lastesõbraliku linna II inspiratsiooniseminaril tõdeti, et sel teemal on kujunenud üksmeelne seisukoht. Lapsesõbralikkus peaks kumama läbi linlaste igapäevaelust, sest puudutab igaüht otseselt või kaudselt.
  • uudis
Neljapäeval, 9. mail toimus Tõrva gümnaasiumis XIV Mulgi konverents „Tillike kultuur suuren ilman“, mis tõi kokku mulke ja mulgi teemast huvitatuid kõigist viiest Mulgimaa kihelkonnast ja kaugemaltki.
  • uudis
Maarja külas toimunud kogemusfestivalil tõdeti, et intellektipuudega inimene ei ole üksnes abivajaja, vaid panustada sooviv kogukonna liige.
  • uudis
Kogukondliku suhtluse toetamiseks korraldas Tartu Ülikooli eetikakeskus Peipsiääre vallas Soome teadlaste dialoogimeetodil põhinevaid vestlusõhtuid.
  • uudis
Õpipäevikute kasutamine õppe tõhususe mõõtmiseks on tõsiselt võetav tööriist, mis edendab kriitilist mõtlemist ja õpitu sügavamat mõistmist.
  • uudis
Tartu Ülikooli professori Timo Marani juhitud erialadevahelise teadusprojekti ja magistrikursuse tulemusel sündis eri žanreid ühendav üliõpilastööde näitus, kus saab tutvuda loomade omailmaga. Kursusel põimiti kokku semiootika, loodusteadused ja loovuurimise meetodid. 9. mail Jakobi 2 õppehoone trepigaleriis avatud näitus on osa kirjandusfestivali Prima Vista ja Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmist ning jääb avatuks 20. juunini.
  • #kestlikkus
  • #kultuur
  • uudis
23. aprillil kell 13-17 toimub Võru kultuurimajas Kannel Võru linnavalitsuse eestvedamisel lastesõbraliku linna II inspiratsiooniseminar „Lastesõbralik Võru on meie kätes!“, millega valmistatakse ette 29. oktoobril toimuvat samateemalist foorumit.
  • uudis
UNESCO pärandilinnas Viljandis on käesolev aasta kuulutatud pärandusaastaks ning toimub mitmeid pärandit käsitlevaid sündmusi. Sügisest Pärandusfestivali juhatab sisse kolmeosaline päranditeemaliste vestluskohtingute sari „Kuidas pärandame Viljandit?“
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva üleülikoolilise Kanti-teemalise loengusarja.