Uudised

Tartu Ülikooli eetikakeskuse uudised, pressiteated ja meedias avaldatud artiklid.

Otsi uudist

Võru linn kutsub arutlema laste ja noorte heaolu ning nende vajaduste üle tänapäeva linnakeskkonnas.
  • uudis
See õppeaasta algas lasteaedades eestikeelsele õppele ülemineku tähe all – alates 1. septembrist 2024 on ju kõigi Eesti lasteaedade õppekeel eesti keel! Et eesootavaks ülesandeks häälestuda, kogunesid Ida-Virumaa lasteaednikud 27. augustil Narvas seminarile „Keeleliselt rikas õpikeskkond – mõtleme ja tegutseme lapsest lähtuvalt“. Koos õpiti ja arutleti Tallinna Tähekese lasteaia eesti keele kui teise keele õpetaja Lea Maibergi ja Kohtla-Järve lasteaia Kirju-Mirju metoodikakeskuse koordinaatori Malle Trummari juhendamisel.
  • uudis
25. oktoobril tähistatakse 392 aasta möödumist Tartu Ülikooli asutamisest.
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse teadlaste välja töötatud arutelumäng on saanud värskenduse – nüüd on mäng ka inglise keeles.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli muuseumis toimus 3. oktoobril 2024 konverents „Usaldus = ellujäämine?! Kust tuleb ja kuhu kaob usaldus ning kuidas jääda ellu?“. Koos ekspertidega avati teemat ellujäämise ja kriisi, kogukonna ja koostöö ning teaduse vaatepunktist.
  • uudis
Sügisese kestlikkuse infokirja teemasid ühendavad koostöö ja selle soodustamise vajadus nii teadusalade kui ka teadlaste ja ühiskonna vahel.
  • #kestlikkus
  • uudis
3. oktoobril toob Tartu Ülikooli eetikakeskus kokku oma ala eksperdid nii Eestist kui ka välismaalt, et rääkida usalduse eri tahkudest. Tartu Ülikooli muuseumis toimuvale konverentsile on oodatud kõik, kes soovivad üheskoos rääkida usaldusest ja kogukonnast kui meie kõige väärtuslikumast ellujäämisgarantiist praeguses ebakindlas maailmas.
  • uudis
17. septembril kell 16.00-16.45 toimub uuendatud õpetaja eetikakoodeksi veebipõhine tutvustus. Üritusele ootame kõiki õpetajaid ja kooli- ning lasteaiajuhte.
  • uudis
Paide arvamusfestivali arutelu õpetaja eetikakoodeksi teemal andis värske pilgu õpetaja rollile ja privaatsusele.
  • uudis
Ida-Virumaa lasteaedade koostööseminaril keskendutakse tervikliku ja keeleliselt rikka õpikeskkonna loomisele lasteaias.
  • uudis
5. septembril peab maailma üks tuntumaid moraalifilosoofe, Oxfordi Ülikooli professor Jeff McMahan avaliku loengu tapmise eetikast ja õiglase sõja teooriast. Lisaks loengule esitletakse üritusel filosoofiaajakirja Studia Philosophica Estonica erinumbrit, milles keskendutakse Venemaa sõjale Ukrainas. Loeng ja esitlus toimuvad kella 16–18 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.
  • #avatud teadus
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Eesti Liikumis- ja Heaolufestivali raames toimus juuli lõpus Elva laululava treppidel vabaõhukonverents „Hea elu kompass“, kus võeti luubi alla hea elu komponendid ning uuriti, kuidas heaolu toetada saab. Konverentsi lõpetas lava-arutelu treeneri- ja nõustajatöö vastutusrikkusest.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskus osaleb 10. augustil Paide Arvamusfestivalil aruteluga õpetaja eetikakoodeksi uuendamise teemal.
  • uudis
Kanepi kandi julge otsus tõsta nii sümboolikas kui ettevõtmiste kaudu esile tööstuslik ehk kiukanep õigustab ennast selle võluva taime enda pärast – kanep on pika ja põneva ajalooga väärt taim nii Kanepi kandis kui laiemalt Eestis ja maailmas.
  • uudis
13.-14. juunil toimus Põhja-Eesti Regionaalhaigla eetikanõukogu ja Tartu Ülikooli Kliinikumi kliinilise eetika komitee poolt ellukutsutud kliinilise eetika seminar, mida modereeris Tartu Ülikooli eetikakeskuse juht ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla eetikanõukogu ekspertliige prof Margit Sutrop.
  • uudis
UNESCO pärandilinnas Viljandis on käesolev aasta kuulutatud pärandusaastaks ning toimub mitmeid pärandit käsitlevaid sündmusi. Sügisest Pärandusfestivali juhatas sisse päranditeemaline vestluskohtingute sari „Kuidas pärandame Viljandit?“.
  • uudis
Kanepi Festivali raames toimub 19.-20. juulil Kanepikonverents, kus räägitakse tööstusliku kanepi ajaloost ja tänapäevast ning arutletakse tulevikuvõimaluste üle.
  • uudis
27. juulil on hea elu huvilised oodatud Elvasse vabaõhukonverentsile „Hea elu kompass“. Konverentsil võetakse luubi alla erinevad hea elu komponendid ja uuritakse, millega heaolu turgutada saab.
  • uudis
Tartu Ülikooli eetikakeskuse koolitajad-nõustajad toetavad Ida-Virumaa lasteaedasid väärtusarenduses ja väärtuspõhise organisatsioonikultuuri loomisel. Olulisel kohal on uute haridustöötajate liitumine asutustega ja sisseelamine.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • #kestlikkus