Näitus "Aristoteles – 2400 aastat filosoofiat"

Kevadel Tartu Ülikooli raamatukogus olnud näitust "Aristoteles – 2400 aastat filosoofiat" saab nüüd  näha Philosophicumi (Jakobi 2) III korruse koridoridorides (algab raamatukogu poolsest koridori otsast ja jätkub ka Toome tiivas).

Näitus on pühendatud vanakreeka filosoof Aristotelese (384–322 eKr) õpetusele ja tema pärandile Euroopa ja Eesti filosoofias. UNESCO on 2016. aasta kuulutanud Aristotelese mälestusaastaks, sest tänavu möödub tema sünnist 2400 aastat.

Näituse koostajad: Janika Päll, Kaspar Kolk, Ülle Mölder, Moonika Teemus, Meelis Friedenthal, Eve Valper (Tartu Ülikooli raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakond, teaduskeskus), Eduard Parhomenko ja Riin Sirkel (Tartu Ülikooli filosoofia osakond, Vermonti ülikool).

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Ellujäämiseks on vaja (lõkke)soojust, head seltskonda, turgutavat vestlust ja kosutavat jooki. Fotograaf Jassu Hertsmann kutsus asjaosalised kargel talvehommikul metsa seda kõike omal nahal järele proovima.

Ellujäämise kunstid

Kadri Simm

Kadri Simm juurdleb eetiliste otsuste üle