Autor:
Freeimages.com pildipank

SA Archimedes ühines hea teadustava kokkuleppega 

Archimedese juhatuse liige Hanno Tomberg allkirjastas 21. veebruaril 2019 sihtasutuse nimel hea teadustava kokkuleppe.

Hea teadustava kokkuleppega liitudes kinnitas asutus, et ta austab teaduse alusväärtusi ja tegevuspõhimõtteid, mis on kirjas teadusasutuste, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös 2017. aastal valminud „Hea teadustava“ tekstis. SA Archimedes soovis teaduse rahastajana samuti kokkuleppega ühineda.

Üle-eelmise aasta lõpus, 2017. aasta novembris toimunud teadusseminaril nõustusid  head teadustava järgima 21 teadus- ja arendusasutust, lisaks allkirjastasid dokumendi Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium. Kokkuleppe on allkirjastanud BioCC OÜ, Cybernetica AS, Eesti Biokeskus, Eesti Keele Instituut, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Taimekasvatuse Instituut, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, Estonian Business School, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus OÜ, Tartu Ülikool, sh Tartu Observatoorium, Tervise Arengu Instituut, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS, Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskus, Eesti Teadusagentuur, Haridus- ja Teadusministeerium.

Ettepanek hea teadustava kokkuleppe allkirjastamiseks esitati kõigile 22 Eesti positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutusele. Kõikide allakirjutanute nimed on avaldatud koos hea teadustava dokumendi ja hea teadustava kokkuleppega Eesti Teadusagentuuri kodulehel.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
the graphic heads looking at each other, scrible instead of brains.Image by Alexandra_Koch from Pixabay

Urte Laukaityte külalisloeng psühhiaatria filosoofiast

Teadusrahastusest_taustapilt

Teadusrahastuse infopäev „Grandimüks 2025“

Illustration

Seminar „Tehisintellekti eetika: kas innovatsiooni pidur või hea teaduse arengumootor?“