Uus mikrokraadiprogramm aitab kujundada väärtuspõhist organisatsioonikultuuri

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub nii avaliku kui ka erasektori spetsialiste osalema uues mikrokraadiprogrammis „Eetika ja väärtused organisatsioonis“. Programmis õpitakse, kuidas eest vedada oma organisatsiooni väärtusarendust nii nõustades, vajalikke juhendeid luues, dialoogilist kommunikatsiooni rakendades kui ka eetilisi probleeme lahendades ja ennetades.

Sügisel algav programm pakub võimalust tutvuda erinevate eetiliste lähenemistega, õppida ära tundma eetiliselt tundlikke kohti ning väärtusprobleeme ennetama ja lahendama. Mikrokraadiprogrammi edukalt läbinu oskab oma organisatsioonis eetikat ja väärtusi puudutavaid küsimusi märgata, rakendab erinevaid tööriistu, et kujundada väärtuspõhist organisatsioonikultuuri ning mõistab heade tavade olulisust väärtusarenduses. See läbi saab ta anda panuse väärtuspõhise organisatsioonikultuuri kujundamisesse ja heade tavade edendamisesse.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht Kertu Rajando toob välja, kuivõrd oluline on, et organisatsioonide juhid mõistaksid eetika tähtsust. „Ühiskond vajab organisatsioone, mis toimivad vastutustundlikult ja järgivad eetilisi põhimõtteid. Programmi raames tutvutakse eetika alustega ning õpitakse rakendama erinevaid meetodeid ja tööriistu oma väärtuspõhise organisatsioonikultuuri arendamiseks, ” lisas Rajando.

Programmi kuuluvad ained annavad edaspidiseks vajalikud baasteadmised, oskused ja tööriistad erinevates organisatsioonieetika küsimustes edukalt toime tulemiseks. Programmi lõputöös rakendavad osalejad saadud teadmisi ja oskusi oma organisatsiooni konkreetsete eetiliste probleemide ja dilemmade lahendamiseks. Mikrokraadiprogrammi õppejõudude seas on oma ala eksperte nii Tartu Ülikooli filosoofia osakonnast, eetikakeskusest kui ka mujalt Tartu Ülikoolist.

Kandideerimine on avatud kuni 21. augustini. Rohkem infot mikrokraadiprogrammi kohta leiad Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt.

Lisateave:
Kertu Rajando, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, 737 5426, kertu.rajando@ut.ee

Kaisa-Maris Hagel
Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht

Eesti lipud peahoone ees

JÄRELVAATA: Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktus

e-kiri

PPA kinnitab, et Tartu Ülikoolile saadetud pommiähvardus on petukiri

Tartu Ülikool, arvutikasutaja

Välisveebi menüüvaade ja otsing on saanud uue välimuse