Koolitused ja heade praktikate seminarid eneseanalüüside kirjutamise toetamiseks

Tartu Ülikooli eetikakeskus kuulutas avatuks tunnustusprogrammid "Hea kool kui väärtuspõhine kool" ning "Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed”. Eneseanalüüsi kirjutamise toetamiseks toimuvad koolidele ja lasteaedadele tasuta koolitused ja heade praktikate jagamise seminarid.

Kirjutamist toetavatel koolitustel tutvustatakse kõigile huvilistele väärtusarenduse põhimõtteid ja praktikaid. Samuti arutletakse selle üle, milliste vahenditega saab üks kool või lasteaed oma arenguvajadust hinnata ning kuidas oma tööd analüüsida.

Koolitustel osalemine on hea võimalus koolidele ja lasteaedadele edendada oma analüüsioskuseid ning ammutada inspiratsiooni teiste kogemustest ja headest praktikatest. Koolitused ja seminarid on avatud kõikidele huvilistele ning hilisem „Hea kooli“ ja „Hea lasteaia“ nimelises tunnustusprogrammis osalemine ei ole kohustuslik.

Konkursitöö kirjutamist toetavaid koolitusi ja seminare on kokku neli:

25. veebruaril Väätsa Põhikoolis

12. märtsil Võsukese Lasteaias

4. aprillil Nissi Põhikoolis

23. aprillil Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis

Tunnustusprogrammi tööde esitamise esimene tähtaeg lasteaedadele on 29. märts 2019 ja  koolidele 30. aprill 2019. Esimesse vooru esitatud töö võib olla ka lihtsalt analüüsi kava, millele eetikakeskus esialgse tagasiside ja nõu saadab.

Tunnustusprogrammi „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ juhendid.

Tunnustusprogrammi „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ juhendid.

Lisainfo:
Nele Punnar, TÜ eetikakeskuse projektijuht, tel: +372 538 48320, nele.punnar [ät] ut.ee

Tunnustusprogramm ja koolitused toimuvad Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2015–2020 raames.

Loe ka:

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub lasteaedu taotlema hea lasteaia märgist

Lapsed laua ümber eetikakeskuse väärtuste mänguga

Võru linn peab lastesõbralikkust oluliseks

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad