Teema: ühiskonnale

Ukraina arvamusliidri ja filosoofi Volodõmõr Jermolenko avalik loeng sõja mõjust inimlikkusele
28. mail kell 16.15–17.45 peab tuntud Ukraina filosoof, kirjanik ja ajakirjanik ning kultuurikriitik Volodõmõr Jermolenko Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18–128) avaliku loengu, millele järgneb Tartu Ülikooli poliitilise filosoofia kaasprofessori Siobhan Kattago kommentaar ja küsimused ning avalik arutelu. Loeng käsitleb, kuidas sõjakogemused muudavad ja kujundavad meie arusaamu inimolemuse eksistentsiaalsetest küsimustest.
Dylan Bailey ja Nona Kiknadze’i ettekanne surma ja enesetapu ümbermõtestamisest
Reedel, 25. aprillil kell 14.15 toimub Tartu Ülikooli Philosophicumis (Jakobi 2-336) ingliskeelne kollokvium, mis käsitleb enesetapu, läbimõeldud otsuse ja vaimse tervise stigmade seoseid.
17. aprill 2025 ühiskonnale
RAAMATUSALONG „Mõistmise sfäär“ — dialoogid vabal ajal
Kutsume semiootika huvilisi 22. aprillil kell 17 raamatusalongi Jakobi 2-336, kus Kalevi Kull ja Ekaterina Velmezova räägivad oma raamatust „Sphere of Understanding: Tartu Dialogues with Semioticians“.
Laura Viidebaumi ettekanne Nietzsche suhtumisest antiikfilosoofiasse läbi sofistide arusaama
Esmaspäeval, 14. aprillil kell 16.15 toimub Tartu Ülikooli Philosophicumis (Jakobi 2-336) eestikeelne kollokvium, mis käsitleb Nietzsche suhtumist antiikfilosoofiasse, keskendudes tema sofistide käsitlusele ning vastandades seda nii kaasaegsete kui ka varasemate filosoofide hinnangutele.
03. aprill 2025 ühiskonnale
Väärtuste- ja filosoofiaraamat jõudis Bologna lastekirjanduse messil Eesti tippvalikusse
Tiia Kõnnussaare (kirjanikunimega Tia Navi) ja Kadri Simmi väike väärtuste- ja filosoofiaraamat „Mis on sulle kallis?“ valiti Bologna lasteraamatumessi raames eesti lastekirjanduse 25 pärli hulka.
04. aprill 2025 ühiskonnale
Andra Siibaku ettekanne tehisintellekti ajastul üles kasvamisest
Teisipäeval, 8. aprillil kell 16.15 toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses (Narva mnt 18, ruum 1008) eestikeelne kollokvium, kus arutletakse tehisintellekti mõjust lapsepõlvele.
26. märts 2025 teadusühiskonnale
Teadusest äriks ehk Kuidas Tartu Ülikooli eetikakeskus ärifestivalil käis
Et akadeemiliselt maailmalt oodatakse praktilisi rakendusi, teadmussiiret, ettevõtluskoostööd ja kommertsialiseerimisvõimaluste leidmist, tulin kaua ülikoolis rühmanud tugitöötajana tolmuste raamaturiiulite vahelt välja ja osalesin neljandat korda iga aasta alguses toimuval ärifestivalil Startup Day.
19. märts 2025 ühiskonnale
Amber L. Griffioeni ettekanne raseduse filosoofilistest tähendustest
Reedel, 14. märtsil kell 14.15 toimub Zoomis ingliskeelne kollokvium, kus arutletakse raseduse määratluse, alguse ja lõpu ebamäärasuse ning raseduse katkemise filosoofiliste ja ühiskondlike tähenduste üle.
06. märts 2025 teadusühiskonnale
Nikhil Mahanti loeng tehisaru hukku kuulutavatest dogmadest
3. märtsil kell 16.15 toimub Deltas, ruumis 1008 (Narva mnt 18) Nikhil Mahanti ingliskeelne loeng: „Two dogmas of AI doomsayers“ („Kaks tehisaru hukku kuulutavat dogmat“). Loengu ülekannet saab jälgida ka Zoomis. Nikhil Mahant on Marie Skłodowska Curie järeldoktor Uppsala Ülikoolis ja hektel Susimetsa Philosophicumi resident.
25. veebruar 2025 koostööteadusühiskonnale
Inspiratsioonikonverents Ida-Virumaa lasteaednikele ühendas teooria ja praktika
11. detsembril korraldas Tartu Ülikooli eetikakeskus Saka mõisas konverentsi lasteaiakultuuri väärtustest.
11. detsember 2024 ühiskonnale