Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

"Hea kooli käsiraamatu" veebiversioon täienes!

Eelmisel aastal ilmus trükist Tartu Ülikooli eetikakeskuse "Hea kooli käsiraamat". Kõik raamatukaante vahele jõudnud artiklid on nüüd eetikaveebis kommenteeritavate peatükkidena kättesaadavad.

Käsiraamatu koostas Tartu Ülikooli eetikakeskus on koostöös ekspertide ja praktikutega. Kõigepealt kutsusime kokku ümarlauad: eetikakeskuse seminariruumis said kohvitassi taga kokku ja arutlesid kirglikult kooli üle nii koolipidajad kui lapsevanemad, sotsiaalpedagoogid ja koolipsühholoogid, õpetajad ja õpilased, koolijuhid ja abipersonal, huvijuhid ja raamatukoguhoidjad. Arutlesime üheskoos, mis peab heas koolis kindlasti olema.

Nende kohtumiste tulemusel sai hea kooli käsiraamat oma kuju ja sisu. Lugeja leiab raamatu kaante vahelt meie parimate haridusekspertide analüüsivaid artikleid koolielu sõlmpunktide kohta. Samuti avaldame raamatus tähelepanekuid ümarlauavestlustelt, intervjuusid praktikutega - õpetajate, koolijuhtide jt koolipere liikmetega - ning hea kooli ja hea lasteaia konkursitööde väljavõtteid.

Head lugemist ja kaasamõtlemist!

Käsiraamatu terviktekst ja peatükid on loetavad aadressil https://www.eetika.ee/et/hea-kooli-kasiraamat-2017-veebiversioon

Samuti on kõigil huvilistel võimalik veebis sirvida Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse võimalusi tutvustavat trükist.

Käsiraamatu ja trükise väljaandmist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013“ jätkuprogrammi 2015-2020 raames.

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Õpetaja eetikakoodeksi arutelul mõtestati õpetaja rolli tänapäeval

Pildil on lapsed õpetajaga õppetegevusi tegemas

Ida-Virumaa lasteaednikud arutavad seminaril eestikeelse õpikeskkonna loomist

Street art of soldier with rocket launcher

Kas vaenlase tapmine saab olla eetiline? Oxfordi Ülikooli professor Jeff McMahan peab avaliku loengu õiglasest sõjast ja eetilistest dilemmadest sõjalises konfliktis