Tartu Ülikooli eetikakeskus

Hea teadustava kokkuleppega ühines EELK Usuteaduse Instituut

22. novembril 2022 allkirjastas EELK Usuteaduse Instituudi rektor Ove Sander asutuse nimel hea teadustava kokkuleppe.

Hea teadustava kokkuleppega liitudes kinnitas asutus, et ta austab teaduse alusväärtusi ja tegevuspõhimõtteid, mis on kirjas teadusasutuste, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös 2017. aastal valminud „Hea teadustava“ tekstis.

Varasemalt olid hea teadustava kokkuleppe allkirjastanud juba kümme rakenduskõrgkooli, kes osalesid 7. septembril Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eesti rakenduskõrgkoolide, ministeeriumite teadusnõunike, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Teadusagentuuri hea teaduse teemalisel ühiskohtumisel, kus rakenduskõrgkoolid tutvustasid oma teadustegevust, koostöövõimalusi ja tulevikuperspektiive. Koos uue liikmega on hea teadustava kokkuleppega ühinenud kõik Eesti rakenduskõrgkoolid.

Hea teadustava täisteksti ja liitunute nimekirja leiab eetikaveebist.

Loe ka: Hea teadustava kokkuleppega ühines kümme rakenduskõrgkooli

Kommunikatsiooniarengute kõrval on oluline rääkida eetilisest suhtlemisest

Jätku- ja osalussuutlikkuse edendamine ühiskonnas dialoogilise kommunikatsiooni eetika ja vastutuse kaudu (DIACOMET)