Autor:
Ene Tigas

Ida-Virumaa lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele üleminekut toetava programmiga

Täna, 23. augustil toimub Narvas eestikeelsele haridusele üleminekut toetava programmi avasündmus. 

Programmi „Väärtuspõhise hariduskultuuri kujundamine kohalikus omavalitsuses eestikeelsele haridusele ülemineku toetamiseks“ raames loovad kaheksa Ida-Virumaa omavalitsust ja programmi valitud lasteaiad eestikeelsele haridusele üleminekuks tegevuskava, mille keskmes on ühise väärtuskultuuri kujundamine.  

Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht Mari-Liis Nummerti sõnul on avasündmuse eesmärk nii omavaheline tutvumine kui ka sissejuhatus väärtuste, väärtuskasvatuse ja -arenduse teemavaldkonda. „Teadlik väärtuskasvatus aitab kaasa iga lapse heaolu toetamisele. Kuna lapse väärtused kujunevad keskkonnas, mille osaks on nii kodu, lasteaed kui ka kogukond, on oluline ühine väärtusbaas. Seetõttu võtame oma aruteludes fookusse, mis kasu võiks iga lasteaed ja asutusepidaja väärtusarendusega tegelemisest saada,“ rääkis Nummert.  

Programmi raames asub igas omavalitsuses tööle arendusrühm, mille koosseisu kuuluvad lasteaia juhtmeeskond ja asutusepidaja esindaja. Programmis osalevad Illuka kooli lasteaed, Kiviõli Lasteaed Kannike, Kohtla-Nõmme kooli lasteaed, Kohtla-Järve Lasteaed Tuhkatriinu, Jõhvi Lasteaiad, Narva Lasteaed Vikerkaar, Narva-Jõesuu lasteaed Karikakar ning Sillamäe lasteaiad Päikseke ja Rukkilill. 

Programmi „Väärtuspõhise hariduskultuuri kujundamine kohalikus omavalitsuses eestikeelsele haridusele ülemineku toetamiseks“ viib ellu Tartu Ülikooli eetikakeskus. Programmi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.  

Lisainfo eestikeelsele õppele üleminekust: hm.ee/üleminek.   

Pildil on paberil kaks pliiatsit. Paberil on kirjas "Mia ole mulk"

Noored mulgid on kohaliku identiteedi radadel

Pildil on väärtuskasvatuse konverentsi tunnustuse saajad diplomitega seismas

Selgusid aasta tublimad väärtuskasvatust edendavad koolid ja lasteaiad

Pildil on lapsed ringis istumas ja arutlemas

Navi lastelaagris arutleti üksilduse ja sõpruse üle