Konstanzi ja Tartu Ülikooli doktorandid osalevad uurimiseetika ja ausa teaduse ühiskursusel

Homme, 9. veebruaril toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse eestvedamisel Saksamaa Konstanzi ülikooli ja Tartu Ülikooli doktorantidele mõeldud ühiskursus „Uurimiseetika ja aus teadus“.

Teaduseetika-teemalise kursuse eesmärgiks on kokku tuua Konstanzi ja Tartu ülikooli doktorandid, et vahetada kogemusi ja teadmisi teaduseetika ning hea teadustava alal. Kursusel kohtuvad kolme Konstanzi ja viie Tartu Ülikooli doktorikoolide õppurid.

Doktorandid saavad teadmisi teadustöö eetiliste raamistike, põhimõtete ja praktikate kohta. Ühiskursusel on neil võimalik saada tagasisidet enda doktoritööde eetiliste aspektide kohta tehtud kodutööle ja praktilisi näpunäiteid eetikaekspertidelt. Ühiskursuse raames lahendavad doktorandid teadlaste töös ette tulevaid väärtusdilemmasid sisaldavaid olukordi, et parandada eetiliste dilemmade üle argrumenteerimise ja diskuteerimise oskusi. Samuti külastavad doktorandid Geenivaramut, Chemicumi ja Physicumi.

Tartu ja Konstanzi ülikoolide koostöö algas juba aastal 2000 ning on sellest ajast alates püsinud tugevana. Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja, Euroopa Komisjoni eetikaekspert professor Margit Sutrop aitas Saksamaa Konstanzi ülikoolil oma eetikareeglid välja töötada ning nüüd saab sama ülikooli doktorantide delegatsioon külastada ka Eesti hea teadustava esimest tööversiooni tutvustavat konverentsi.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse korraldatavat ühiskursust toetab Saksamaa Liitvabariigi Välisministeeriumi vahenditest Saksa Akadeemilise Vahetusteenistuse (DAAD) kaudu Balti-Saksa Kõrgkoolide Büroo (Baltisch-Deutsches Hochschulkontor).

Tudengid rõõmsalt laua taga istumas

Praktikavõimalused eetikakeskuses

Üliõpilane juhendajaga arheoloogialaboris

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna karjääripäev

ChatGPT

Töötuba: Ära saa eksmatti ehk Eetikast õppetöös