Koostööseminar TÜ ja Konstanzi ülikooli vahel

27. aprillist kuni 30. aprillini 2015 külastavad Tartut Konstanzi ülikooli (Saksamaa) õpetajakoolituse üliõpilased, kes koos Eesti tudengitega osalevad kursusel “Eetika õpetajakoolituses ja väärtuskasvatus Eesti ja Saksamaa koolides”.

Peamine fookus on küsimusel, kas õpetajakoolitus peaks andma lisaks aineõpetaja pädevusele ka väärtuskasvatusliku pädevuse ja oskuse kujundada kiusamisvaba kooli. Uuritakse mitmeid metoodilisi lähenemisi ning ühiselt mängitakse õpetajate väärtusmängu. Ette on nähtud ka koolide külastused ja vestlusringid Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis ja Herbert Masingu koolis.

Saksamaalt on tulemas 9 tulevast gümnaasiumi õpetajat koos 2 juhendajaga. Nende hulgas on saksa, itaalia, hispaania keele, aga ka kehalise kasvatuse, ühiskonnaõpetuse, matemaatika, bioloogia ja füüsika õpetajaks õppijad.

Ainele FLFI.02.137 „Tartu ja Konstanzi üliõpilaste ühisseminar: Eetika õpetajakoolituses ja koolis Eestis ja Saksamaal“ (2 EAP) on ÕISis võimalik veel 27.aprillini (k.a) registreeruda (registreerimise tühistamise aeg on 28.aprill)

Võimalik on ka osaleda vaid mõnedel loengutel, nt kuulata, kuidas õpitakse õpetajaks Saksamaal või mängida koos Saksa tudengitega õpetajate väärtusmängu teisipäeva pärastlõunal, palun andke teada: triin.paaver [ät] ut.ee

Seminarinädalat korraldab TÜ eetikakeskus ja sellega tähistatakse 15 aasta möödumist partnerluslepingu sõlmimisest Tartu Ülikooli ja Konstanzi ülikooli vahel.

Tutvuge aineprogrammiga ÕISis ja tulge osalema!

Tudengid rõõmsalt laua taga istumas

Praktikavõimalused eetikakeskuses

Üliõpilane juhendajaga arheoloogialaboris

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna karjääripäev