Autor:
Annely Allik

Oma bioeetikakeskust loovad etiooplased külastasid Eesti kolleege

Mai keskpaigas külastasid Tartu Ülikooli eetikakeskust Thomas Aquinase nimelise Etioopia katoliku ülikooli esindajad, et arutada Etioopia esimese bioeetikakeskuse loomist.

Eestis käisid visiidil ülikooli esindaja Tamrat S. Belachew ning kohalikud arst-residendid Bethelehem Yesehak Worku ja Naod Firdu Gizaw.

Külaskäigu eesmärk oli arutada, kuidas oleks neil Etioopias võimalik luua oma eetikakeskust. Kitsamalt huvitas neid just bioeetika. Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop rääkis meie keskuse tegemistest ning ülesehitusest. Lisaks tutvustas TÜ rahvusvahelise koostöö spetsialist Kadri Oja erinevaid rahvusvahelisi projekte ja rahastusvõimalusi, mis nende bioeetikakeskuse loomisel võiksid kasulikud olla.

Visiidi käigus tutvustati etioopia kolleegidele ka kohalikku kultuuri, külastati erinevaid muuseume, uuriti Tartu Ülikooli kliinikumi meditsiinitehnikat ning külastati TÜ Eesti Geenivaramut.

Etiooplaste enda sõnul oli kogemuste vahetus edukas. Eestist lahkuti põnevate koduülesannetega, mis tuleb lahendada sügiseks, mil eestlaste delegatsioon Etioopiasse vastuvisiidile läheb.

Image
Vasakult: Kadri Oja, Naod Firdu Gizaw, Margit Sutrop, Bethelehem Yesehak Worku ja Tamrat S. Belachew.

Vasakult: Kadri Oja, Naod Firdu Gizaw, Margit Sutrop, Bethelehem Yesehak Worku ja Tamrat S. Belachew. Foto: Triin Paaver.

Ethiopian Catholic University - ecusta

Ellujäämiseks on vaja (lõkke)soojust, head seltskonda, turgutavat vestlust ja kosutavat jooki. Fotograaf Jassu Hertsmann kutsus asjaosalised kargel talvehommikul metsa seda kõike omal nahal järele proovima.

Ellujäämise kunstid

Üliõpilane juhendajaga arheoloogialaboris

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna karjääripäev

Inimesed istuvad laval, taustaks on ekraanile on kuvatud videokõne.

Tartu ja Konstanzi ülikoolid tähistasid 20 aastat sõprust