Autor:
Openphoto.net

8. väärtuskasvatuse konverents keskendub ettevõtlikkuse teemale

Selleaastase konverentsi fookuses on küsimus, kuidas kujundada ettevõtlikku eluhoiakut. Konverents "Hea kool kui väärtuspõhine kool. Kuidas kujundada ettevõtlikku eluhoiakut?" toimub 10.-11. detsembril 2015 Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2).

Konverentsi kava ja registreerumisinfo on leitavad: 8. väärtuskasvatuse konverents

Konverents on mõeldud õpetajatele, koolide juhtkondadele, lasteaednikele, lapsevanematele, õpilastele, tugispetsialistidele, haridusvaldkonna töötajatele ja huvikeskustele.

Konverentsil juhime tähelepanu ettevõtlikule eluhoiakule ja sellele, kuidas saavad seda kujundada lasteaed, kool, kutsekool, ülikool ja ühiskond laiemalt. Arutleme, kas meie ühiskond tegelikult väärtustab ettevõtlikkust ja kuidas kasvatavad ettevõtlike noori haridusasutused. Uurime tööandjate ja töövahendajate arvamust, milliseid ettevõtliku eluhoiakuga seotud oskusi ja omadusi vajab tööturg, ning vahetame kogemusi, milliste praktiliste meetoditega on võimalik ettevõtlikku hoiakut kujundada.

Konverentsil esinevad Paula Kyrö, Tom Ravenscroft, Margit Sutrop, Halliki Harro-Loit, Jane Väli, Toomas Tamsar, Liisi Hansen, Märt Treier jpt.

Korraldavad TÜ eetikakeskus koostöös haridusprogrammiga “Ettevõtlik kool”. Konverentsi toetavad Haridus ja Teadusministeerium, Tartu Ülikool, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Konverents toimub Haridus ja Teadusministeeriumi riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013" jätkuprogrammi raames.

Pildil on inimesed laua taga istumas ja arutlemas

Võrus tõsteti esile lastesõbralikku elukeskkonda

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Mulgi konverents vaatas läbi noorte silmade tulevikku

Pildil on mees mikrofoniga rääkimas

Maarja külas avati erivajadusega inimeste võimalusi kogukonnaelus ja töömaastikul