Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Milline on inimese geenide mõju tema intelligentsusele?

Täna, 4. mail arutame Tartu Ülikooli eetikakeskuse aruteluõhtul koos tuntud geeniteadlase Tõnu Eskoga, mil määral ja kuidas mõjutavad inimese intelligentsust tema geenid.

„10-20 lähiaasta jooksul on kogu inimese DNA kaardistatud ja lahti mõtestatud; tervishoiu süsteem ja inimene ise kasutab genoomset infot iga päev otsuste langetamisel. Kui sünnib laps, saate temaga kaasa mälupulga, kus on peal kogu lapse geneetiline informatsioon. Ja mitte ennustus, kas lapsest tuleb kõrgushüppaja või maletšempion, vaid teave terviseriskide, ravimikasutuse ja oluliste molekulaarsete mehhanismide kohta. Selline on tulevik 100protsendilise kindlusega ja ühiskonna ülesanne on selliseks arenguks valmis olla.“ kirjutas Tõnu Esko eelmise aasta aprillil Pärnu Postimehes.

Kas inimene sünnib rumalaks või targaks? Kui palju mõjutavad meie vaimset võimekust geenid ja kui palju keskkond? Kas ja kuidas saab meie geneetilise koodi järgi tuvastada meie nõrkusi või arendada andeid? Kuidas saaks kõige paremal moel avada oma geneetilist potentsiaali? Tõnu Esko vastab kõikidele põletavatele küsimustele, mida publik teada soovib.

Arutelu toimub kell 16.00 Genialistide klubi (Magasini 5, Tartu) sisehoovis.

Märgi ennast üritusel osalejaks Facebookis https://www.facebook.com/events/271117843438893/

Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Kevad 2018 kavva. Vaata lähemalt www.studentdays.ee.

Pildil on kamp inimesi käest kinni hoidmas ja ringis liikumas

Kogukondade väärtusvahetuspäev tõi uut energiat

Pildil on neli inimest laua taga istumas ja vestlemas

Peipsiääre valla dialoogiõhtud ehitavad kogukondade vahel sildu

Pildil on inimesed seismas

Üksildust leevendab kuuluvustunne