Õnne Allaje-Kukk / Tartu Ülikooli eetikakeskus

Tartu Ülikooli eetikakeskus arutles lastega, mis on neile oluline

Tartu Ülikooli eetikakeskus viis 27. mail Tabiveres läbi töötuba „Väärtuste avastajad“, kus lastega joonistati neile elus olulisi asju.

Töötuba toimus rändava Laste Vabariigi raames, mis on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud lastele suunatud ettevõtmiste sari. Laste Vabariigi spetsiaalne tuuri-rekka alustas oma ringkäiku 25. mail Jõgeva maakonnas, peatudes 27. mail ka Tabiveres Vaba Aja Keskuse ees.

Laste Vabariigi töötubade ala sisustamises osales ka Tartu Ülikooli eetikakeskus. Koos töötuba külastanud lastega lahendati õpilastele suunatud väärtuste mängu „Väärtuste avastajad“ situatsioone ning seejärel joonistasid nad pildi teemal „Mis on mulle elus tähtis?“. Töötuba külastanud lapsed olid väga erinevas vanuses, seega piltidelt leiab palju erinevaid asju. Lapsed joonistasid oma perekonda, sõpru, lemmikloomi ja kodu kui ka lemmikmultikategelasi või suisa konnasid. Kõikidest joonistatud piltidest oli koha peal ka näitus. Laste pildid on nüüd huvilistele uudistamiseks üleval Tartu Ülikooli eetikakeskuse raamatukogus.

Laste Vabariik tuuritab tänavu suvel enam kui 50 kohas üle Eesti. Järgmine Laste Vabariigi raames toimuv Tartu Ülikooli eetikakeskuse töötuba „Väärtuste avastajad“ toimub 30. juulil Haapsalu Lossiplatsil. Kõik huvilised on ootatud!

Pildil on inimesed istumas laudade taga

Esmakordselt Eestis – 11 haigla ühine kliinilise eetika seminar

Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest