Õnne Allaje-Kukk / Tartu Ülikooli eetikakeskus

Väärtuste mängu koolitusel õpime tundma rände- ja pagulusvaldkonna fakte ning müüte

11.-12. detsembril Tartus toimuval mängukoolitusel saavad õpetajad ja noorsootöötajad ülevaate rände- ja varjupaiga valdkonna põhifaktidest ning õpivad kasutama väärtuste mängu.

Õpilaste mäng “Väärtuste avastajad” sai 2016. aastal lisakäsiraamatu, mis aitab õpetajatel ja õpilastel arutleda tõeselt rändeteemadel ning teadvustada mitmekultuurilisusega kaasnevaid eelarvamusi.

Kahepäevasel mängukoolitusel Tartus uurime teisel koolituspäeval, millised on rände- ja pagulusteemaga seonduvad faktid ja müüdid ning kuuleme Tartu Descartes’i Kooli kogemust välispäritolu laste õpetamisel ning toetamisel.

Koolitusel õpime, kuidas suunata väärtusarutelusid laste ja noortega, näiteks klassiruumis või noortekeskuses. Lisaks ülevaatele rände- ja varjupaiga valdkonna põhifaktidest, saavad õpetajad kindlust rändeteemade käsitlemiseks koolitunnis ning välispäritolu laste kooliellu lõimimise toetamisel.

Täpne ajakava ja registreerimine

Koolitus on osalejatele tasuta ning pärast koolituse lõppu saab mängukomplektid endaga kaasa.

Mari-Liis Nummert
Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht
mari-liis.nummert [ät] ut.ee
+372 5192 2019

Pildil on inimesed istumas laudade taga

Esmakordselt Eestis – 11 haigla ühine kliinilise eetika seminar

Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest