Autor:
Triinu Laan

Kogukonda viivad edasi ühised väärtused

3. veebruaril toimuvas Kooskasvamise akadeemias keskendutakse ühistele väärtustele ja kasvamisele kogukonnana. 

Kagu-Eesti Loodusrahvas koostöös Tartu Maailmaülikooliga kutsuvad akadeemiasse kaasa mõtlema ja arutlema keskkonna, inimeste ja pärimuse teemadel ning leidma neist teemadest ühiseid väärtusi. Loengud ja töötoad antud teemade keskel aitavad mõtestada, kuidas üheskoos luua ja kasvatada jätkusuutlikumat homset.  

Ürituse peaesinejad on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi lektor Dagmar Narusson, virtuaalreaalsuse teadur ja kliimaaktivist Madis Vasser ja rahvakultuuri ja looduslike pühapaikade pikaajaline uurija ning praktik Ahto Kaasik. Seminaril avatakse teemasid nagu uustekkeliste kogukondade toimimine ja areng ning arutletakse, kuidas kogukondlik ja lihttehnoloogiline eluviis on roheinnovatsiooni võtmeks. Veel vastatakse küsimusele, miks on hea tunda kohalikku pärimust ja kuidas rääkida talupojatarkusest moodsate mõistetega. 

Päeva modereerib koolitaja, ökokogukondade uurija ja Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido. Üritus võetakse kokku aruteluringis ning ametlik programm saab punkti ühise laulmisega. Pärast kella 18 jätkub kogukondlik saunaõhtu koos saunajuttudega. 

Toimumiskoht on ligipääsetav liikumispuudega inimesele. Lisaküsimuste korral pöörduda ürituse korraldaja poole.

 

Lisainfo ja piletiinfo leiad siit!

 

Vabade kohtade olemasolul saab liituda ja registreeruda ka sündmuspäeva hommikul kohapeal. 

 

Image
Illustratiivne visuaal

 

Kooskasvamise akadeemiat korraldavad Kagu-Eesti Loodusrahvas ja Tartu Ülikooli eetikakeskus Tartu Maailmaülikooli projekti raames. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel. 

 

Vaata lisaks:

  • Arutelumängu „Eesti rahva sada valikut“ on võimalik ette tellida ning tutvuda selle digitaalse versiooniga. Loe lähemalt Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel.

 

Pildil on inimesed saalis istumas ja esitlust jälgimas

Maailmaülikool annab pärandusaastale hoogu

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis