Autor:
TaavidMeedia OÜ

Konverentsipäev toob mulgi kultuuri inimestele lähemale

9. mail 2024. aastal kutsume mulgi kogukonna ja teiste sarnaste kogukondade liikmed XIV Mulgi konverentsile „Tillike kultuur suuren ilman“. 

Tõrva Gümnaasiumis toimuvale konverentsile oodatakse tavalisest enam just noori. 2023. aasta sügisel toimus neljas Mulgimaa noortekeskuses noortesündmus „Mulgi noorde päe“ ning ühine Mulgimaa noortejuhtide seminar. Nendelt sündmustelt saadud sisendit kasutati kevadise konverentsipäeva arutelufookuste seadmisel.  

Konverentsi fookuses on mulgi kultuuri ja keele elujõulisus, mulgi kogukondade ühendamine ja koos tegutsemine kolmes Mulgimaa omavalitsuses, mulgi identiteedi ja pärimuse kasutamine igapäevaelus. Toimuvad, loengud, arutelud, diskussioonid. Päeva tulemusena on mulgi kogukonnal parem arusaamine kohalike noorte ootustest ja vajadustest.  

Ettekannete ja arutelude käigus otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele: Mida teha, et mulgi kultuur oleks igapäevaelus rohkem kasutatud? Kuidas viia mulgi kultuur massidesse? Miks kohalikud mulgi kultuuri piisavalt ei väärtusta? 

Muusikalisi vahepalu pakub Margus Põldsepp koos Karksi-Nuia muusikakooli noortega.  

Image
Illustratiivne visuaal

 

Konverentsi korraldab Mulgi Kultuuri Instituut koostöös Mulgimaa omavalitsuste ja Tartu Ülikooli eetikakeskus Tartu Maailmaülikooli projektiga. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel.

 

 

Vaata lisaks: 

  • Arutelumängu „Eesti rahva sada valikut“ on võimalik ette tellida ning tutvuda selle digitaalse versiooniga. Loe lähemalt Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel.
Pildil on inimesed saalis istumas ja esitlust jälgimas

Maailmaülikool annab pärandusaastale hoogu

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis