Tartu Ülikooli eetikakeskus

Põnev loengusari toob teaduse kuulajani lõunaeesti keeles

Tartu Maailmaülikooli raames tehtav sari „Tiidüsjutt“ pakub huvilistele kuulamiseks hulga loenguid teadusteemadel – nii Lõuna-Eesti rahvastest, psühholoogiast kui koroonaviirusest.

„Tiidüsjutt“ on lõunaeestikeelne (tartu, mulgi, võro, seto) populaarteaduslik loengusari, mille esimesed loengud on nüüd huvilistele kuulatavad. Sarja tehakse Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti Tartu Maailmaülikool tegemiste raames, mida veab TÜ eetikakeskus.

„Need loengud aitavad otsida ja luua kontakte Lõuna-Eesti piirkonnas ning tutvustada kogukondadele teadustööde tulemusi,“ selgitab Triinu Laan, eetikakeskuse projektijuht, „Nii panustab Tartu Ülikool nende keelte kestlikkusse.“

Esimese loengu tartu keelest ja tartu keeles pidas eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu. Teises loengus räägib lõunaeesti keele ja kultuuri lektor Sulev Iva võro keeles lõunaeesti keeltest ja rahvastest.

„Kokkulepped loengu pidamiseks on tehtud veel mitmete teadlastega, seega oodata on loenguid psühholoogiast, koroonaviirusest, farmaatsiast, atmosfäärifüüsikast ja eetikast,“ ütleb Laan ning lisab, et peagi saab avalikuks ka Viljandi Kultuuriakadeemia projektikoordinaatori Marit Külvi tartukeelne loeng Lõuna-Eesti vanemast sünnipärimusest.

20–30-minutilised loengud on kuulamiseks väljas veebilehel http://www.helyait.ee/tiidusjutt

Tartu Maailmaülikool on kogukonnaakadeemia tüüpi ürituste sari, kus kohtuvad Lõuna-Eesti aktiivsed kogukonnad ja teadlased, et vahetada kogemusi, otsida üleilmsetele probleemidele kohapealseid lahendusi ja vastupidi. Tartu Maailmaülikool on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Päisefoto: TÜ eetikakeskus

Tiidüsjuttu kuulama!

Klõpsa siia
Inimesed istuvad ümmarguse laua taga ja mängivad lauamängu.

Väärtused ja kogukondlikkus on hästi planeeritud linnaruumi alus

Konverentsi plakat, millel on kujutatud graffitiga maja.

Konverentsil uurime, kuidas väärtused ja kogukondlikkus aitavad linnaruumi kujundada

Konverents "Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis"

Neljapäeval, 17. novembril kell 10–16 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses konverents "Loo või loobu! Kunst ja kultuur linnaruumis"