Tartu Ülikooli eetikakeskus

Tartu Maailmaülikooli ideekorje tähtaeg pikenes

Tartu Maailmaülikooli ideekorje partnerite leidmiseks pikeneb kuu võrra, et anda kogukondadele lisavõimalus oma heade mõtete esitamiseks. Projekt on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Tartu Maailmaülikooli ideekorje avanes veebruaris ja jõudis paari nädala jooksul kenasti Lõuna-Eesti kogukondadeni. "Saime tagasisidet, soovitusi ja küsimusi ning mõned usinamad jõudsid ka idee esitamiseni. Mõistetavalt hõivasid aga sündmused Ukrainas kogukondade tähelepanu ja aega ning saime mitmeid palveid anda maailmaülikooli ideekorjeks lisaaega," selgitab Triinu Laan, maailmaülikooli projektijuht.

"Täname neid, kes hoolimata keerulistest aegadest on oma idee juba esitanud! Kindlasti saavad nemad meilt peagi tagasisidet ja võimalik, et ka lisaküsimusi," ütleb Laan.

Sooviavaldusi saab esitada nüüd 18. aprillini 2022 ja kõigi ideekorjes osalenud kogukondadega võetakse ühendust.

Üleskutse ja ideekorje vormi kogukondadele leiab aadressilt:

Tartu Maailmaülikooli korraldab Tartu Ülikooli eetikakeskus, mis on üleülikooliline konsortsium. Eetikakeskus soovib, et teaduse ja ühiskonna koostöö ning väärtusarutelud oleksid Eesti igapäevaelu loomulik osa. Eetikakeskuse meeskond loodab maailmaülikooli sündmustel näha võimalikult kirevat teemadepaletti ning kutsub Lõuna-Eesti aktiivseid kogukondi üles otsima koos teadlastega lahendusi globaalsetele probleemidele lokaalselt ja vastupidi. Tartu Maailmaülikool on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Ülevaade Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 ja Tartu Maailmaülikooli programmi haaratud Lõuna-Eesti piirkonnast: https://tartu2024.ee/regioon

Pildil Triinu Laan, Tartu Maailmaülikooli eestvedaja. Foto: TÜ eetikakeskus

Lapsed laua ümber eetikakeskuse väärtuste mänguga

Võru linn peab lastesõbralikkust oluliseks