Autor:
Freepik

Üksildus meie ühiskonnas

25. jaanuaril 2024 toimuval seminaril Navi Akadeemias keskendutakse üksilduse teemadele ühiskonnas.

Navi Külaselts koostöös Tartu Maailmaülikooliga võtab seminaril fookusesse küsimuse, kuidas tõhusalt reageerida üksindusele väheneva ja vananeva rahvastikuga ühiskonnas. Ürituse peaesinejad on Tartu Ülikooli sotsiaalse innovatsiooni teadur Dagmar Narusson ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse professor Halliki Harro-Loit koos Tartu Ülikooli eetikakeskuse teaduri Mari-Liisa Parderiga. Loenguosad seminaril vahelduvad arutelude ja töötubadega. Narusson käsitleb üksildusele reageerimist kogukondlikus võtmes. Harro-Loit räägib üksildusest töökohal ja organisatsioonides ning Parder täiendab seda aruteluga eluliste juhtumite ja võimalike reageerimisvõimaluste üle.

 

Lisainfo ja registreerumisvormi leiad siit!

 

Navi Akadeemiat korraldavad Navi Külaselts ja Tartu Ülikooli eetikakeskus Tartu Maailmaülikooli projekti raames. Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning selle raames toimuvates kogukonna-akadeemiates korraldatakse väärtusarutelusid, tutvustatakse kogukondlikkuse teooriat ja teadust muudel kogukondi huvitavatel teemadel.

 

**Navile saamiseks tuleb Tartust sõita Võrru. Sobiv Lux Expressi buss väljub 10 Tartust ja jõuab Võrru 11.10. Kl 17.30 väljub buss Võrust Tartusse tagasi. Võru kesklinnast, muusikakooli juurest väljub kl 11.30 Võru valla Kultuuribuss, mis sõidab edasi Navile. Buss peatub ka u 11.35 Võru bussijaama juures. Tagasi sõidutab kultuuribuss osalejad kell 16.30. Võrus on võimalik võtta muidugi ka takso. Lisaküsimuste korral võtke ühendust korraldajatega.

 

 

Vaata lisaks: 

  • Arutelumängu „Eesti rahva sada valikut“ on võimalik ette tellida ning tutvuda selle digitaalse versiooniga. Loe lähemalt Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel
Pildil on inimesed saalis istumas ja esitlust jälgimas

Maailmaülikool annab pärandusaastale hoogu

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis