23. aprillil toimunud lastesõbraliku linna II inspiratsiooniseminaril tõdeti, et sel teemal on kujunenud üksmeelne seisukoht. Lapsesõbralikkus peaks kumama läbi linlaste igapäevaelust, sest puudutab igaüht otseselt või kaudselt.
Võru kultuurimajas Kannel Võru linnavalituse eestvedamisel toimunud seminar „Lastesõbralik Võru on meie kätes!“ oli ettevalmistav üritus 29. oktoobril toimuvale samateemalisele foorumile. Päeva jooksul said sõna kohalikud kogukonnaelu eestvedajad ja ettevõtjad. Inspiratsiooniseminaril jagati ülevaadet arengutest Võru linnas, mis otseselt ja kaudselt mõjutavad laste- ja noortesõbralikkust.
Esinejate seas olnud Helina Viik ja Epp Leesik, kes on kohviku Suur Muna eestvedajad, kõnelesid lapsesõbraliku ettevõtte loomisest. Viik ja Leesiku sõnul ei nõudnud kohviku lapsesõbralikuks muutmine suurt pingutust: „Me vaid otsustasime, et meile meeldivad lapsed!" Ettevõtjad toonitasid, et lastele meeldivad lihtsad asjad ja oluline on see, et laps saaks olla laps. Lapsesõbralikkus on valik: „See sisemine otsus luua lapsesõbralik keskkond peaks olema siiras, kuna lapsed tunnevad ära, kas see koht on neile mõeldud või mitte."
Hea tahte kokkuleppe sõnastamisel toetab linna ja eestvedajaid Tartu Ülikooli eetikakeskuse Tartu Maailmaülikooli programm ja nõustajad. „Inspiratsiooniseminaril arutati ka hea tahte kokkuleppe kavandi üle keskendudes sellele eri osapoolte vaates. Näiteks, mida saab teha tööandja, lapsevanem, haridusasutused või kogukond selleks, et saaksime öelda: Võru on laste- ja noortesõbralik linn. Arutelude tulemusel viidi kavandisse sisse muudatused ja täpsustused, mis aitavad kaasa, et suveks valmiv hea tahte kokkulepe oleks võrukate nägu ja tegu”, selgitab Mari-Liis Nummert Tartu Ülikooli eetikakeskusest.
Seminari korraldas Võru Linnavalitsus koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.
Vaata lisaks: