Keitlin Kõoleht

Kanepi seminar kinnitas kodukandi väärtusi

17. oktoobril toimus Kanepi Seltsimajas seminar, kus räägiti Kanepi piirkonna koduloost ja kogukondlikkusest.

Tartu Maailmaülikooli projektijuht Triinu Laan tunnustas Kanepi kogukonna ärksameelsust ja „kimmäst kodokotussõ tunnõt“: "Kohalike teadmised kodukandi ajaloost olid suurepärased ja seda huvitavam oli kõigil jälgida kohanimeteadlase Evar Saare võrukeelset ettekannet Kanepi kohanime ajaloost, " ütles Laan. Väärtuste mäng põhjustas samuti elevust ning seminari lõpus kodukoha väärtustest rääkides vastas üks osaleja moderaatori küsimusele „Kuidas turundaksid-kiidaksid oma kodukanti?“ nii: „Taa om nii hää kant, et ei tahaki taad maaha müvvä!“

Loe seminarist lähemalt Kanepi valla veebilehelt

Vaata lisaks:

• Loe lähemalt, kuidas kasutada väärtusmängu „Eesti rahva sada valikut“ kogukonna üritustel Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel
Pildil on neli inimest laua taga istumas ja vestlemas

Ühiskonnas levinud monoloogide kõrvale vajame järjest rohkem dialooge

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

"Mälupüüdja" detail

Näituse „Ellujäämise poeetika” avab 9. mail vestlusring