Autor:
Keitlin Kõoleht

Kanepi seminar kinnitas kodukandi väärtusi

17. oktoobril toimus Kanepi Seltsimajas seminar, kus räägiti Kanepi piirkonna koduloost ja kogukondlikkusest.

Tartu Maailmaülikooli projektijuht Triinu Laan tunnustas Kanepi kogukonna ärksameelsust ja „kimmäst kodokotussõ tunnõt“: "Kohalike teadmised kodukandi ajaloost olid suurepärased ja seda huvitavam oli kõigil jälgida kohanimeteadlase Evar Saare võrukeelset ettekannet Kanepi kohanime ajaloost, " ütles Laan. Väärtuste mäng põhjustas samuti elevust ning seminari lõpus kodukoha väärtustest rääkides vastas üks osaleja moderaatori küsimusele „Kuidas turundaksid-kiidaksid oma kodukanti?“ nii: „Taa om nii hää kant, et ei tahaki taad maaha müvvä!“

Loe seminarist lähemalt Kanepi valla veebilehelt

Vaata lisaks:

• Loe lähemalt, kuidas kasutada väärtusmängu „Eesti rahva sada valikut“ kogukonna üritustel Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel
Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on inimesed istums ja esitlust kuulamas

Kultuuripealinn Peipsiäärel: kogukond lahendab ellujäämise küsimusi

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest