Autor:
Kerli Koor

Kanepi seminar kulgeb nii mineviku- kui tulevikuradadel

Kanepi seminaril räägitakse Kanepi kohanime ajaloost ja kogukondlikkusest. 

17. oktoobril Kanepi Seltsimajas toimuv seminar on eelsündmus 2024. aastal toimuvale Kanepi Festivali konverentsile. Üritus keskendub kohalikule kogukonnale ja piirkonna koduloole. Põhisündmus on aga suunatud juba laiemale huviliste ringile ehk tööstuslikust kanepist huvitatud inimestele ja ettevõtjatele. Fookuses on selle taime väärindamine ja keskkonnahoidlikkus.  

Seminari alustab arutelumäng „Eesti rahva sada valikut“, mis aitab tõsiseid ja vähem tõsiseid küsimusi pingevabalt ning lustakalt käsitleda. Seminar jätkub töötoaga „Kogukonna võimalused ja ressursid“, mis toetub nüüdisaegsele kogukonna arendamise metoodikale. Töötoa viib läbi Tartu Ülikooli kogukonnatöö nooremteadur  Kadi Kass. Seminari teises pooles räägib nimeteadlane Evar Saar Kanepi kohanime päritolust. Kanepi Seltsimaja juhataja Marju Jalas teeb seminaril ülevaate Kanepi koduloost, tuginedes Kanepi Laulu Seltsi kroonikatele ja läbi aja ilmunud Kanepi ajalugu ning kultuurilugu kajastavatele raamatutele ja artiklitele. 

Seminarile on oodatud kõik kogukonna arengusse panustada soovivad ja Kanepi koduloost ning kohanimest huvitatud inimesed. Seminaril osalemine on tasuta!  

 

Registreerumine on avatud kuni 16. oktoobrini!

Image
Kanep seminari  kava ja visuaal

 

Kanepikonverentsi eelsündmusena korraldatav seminar toimub Kanepi Festivali ja Tartu Maailmaülikooli ürituste raames ning seda viib läbi Kanepi vald koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega. Projektid Kanepi Festival ja Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammist.   

 

Vaata lisaks:

  • Loe lähemalt, kuidas kasutada väärtusmängu „Eesti rahva sada valikut“ kogukonna üritustel Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel
Pildil on paberil kaks pliiatsit. Paberil on kirjas "Mia ole mulk"

Noored mulgid on kohaliku identiteedi radadel

Pildil on väärtuskasvatuse konverentsi tunnustuse saajad diplomitega seismas

Selgusid aasta tublimad väärtuskasvatust edendavad koolid ja lasteaiad

Pildil on lapsed ringis istumas ja arutlemas

Navi lastelaagris arutleti üksilduse ja sõpruse üle