Autor:
Kerli Koor

Kanepi seminar kulgeb nii mineviku- kui tulevikuradadel

Kanepi seminaril räägitakse Kanepi kohanime ajaloost ja kogukondlikkusest. 

17. oktoobril Kanepi Seltsimajas toimuv seminar on eelsündmus 2024. aastal toimuvale Kanepi Festivali konverentsile. Üritus keskendub kohalikule kogukonnale ja piirkonna koduloole. Põhisündmus on aga suunatud juba laiemale huviliste ringile ehk tööstuslikust kanepist huvitatud inimestele ja ettevõtjatele. Fookuses on selle taime väärindamine ja keskkonnahoidlikkus.  

Seminari alustab arutelumäng „Eesti rahva sada valikut“, mis aitab tõsiseid ja vähem tõsiseid küsimusi pingevabalt ning lustakalt käsitleda. Seminar jätkub töötoaga „Kogukonna võimalused ja ressursid“, mis toetub nüüdisaegsele kogukonna arendamise metoodikale. Töötoa viib läbi Tartu Ülikooli kogukonnatöö nooremteadur  Kadi Kass. Seminari teises pooles räägib nimeteadlane Evar Saar Kanepi kohanime päritolust. Kanepi Seltsimaja juhataja Marju Jalas teeb seminaril ülevaate Kanepi koduloost, tuginedes Kanepi Laulu Seltsi kroonikatele ja läbi aja ilmunud Kanepi ajalugu ning kultuurilugu kajastavatele raamatutele ja artiklitele. 

Seminarile on oodatud kõik kogukonna arengusse panustada soovivad ja Kanepi koduloost ning kohanimest huvitatud inimesed. Seminaril osalemine on tasuta!  

 

Registreerumine on avatud kuni 16. oktoobrini!

Image
Kanep seminari  kava ja visuaal

 

Kanepikonverentsi eelsündmusena korraldatav seminar toimub Kanepi Festivali ja Tartu Maailmaülikooli ürituste raames ning seda viib läbi Kanepi vald koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega. Projektid Kanepi Festival ja Tartu Maailmaülikool on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammist.   

 

Vaata lisaks:

  • Loe lähemalt, kuidas kasutada väärtusmängu „Eesti rahva sada valikut“ kogukonna üritustel Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel
Pildil on inimesed saalis istumas ja esitlust jälgimas

Maailmaülikool annab pärandusaastale hoogu

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäevaks valmiv näitus toob esimest korda publiku ette tema käsikirjad

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis