Tartu Ülikooli eetikakeskus

Võru linn peab lastesõbralikkust oluliseks

23. aprillil kell 13-17 toimub Võru kultuurimajas Kannel Võru linnavalitsuse eestvedamisel lastesõbraliku linna II inspiratsiooniseminar „Lastesõbralik Võru on meie kätes!“, millega valmistatakse ette 29. oktoobril toimuvat samateemalist foorumit.

Samuti arutatakse huvipooltega võimalust kujundada kogukondlik kokkulepe selleks, et Võru linn oleks köitev paik elamiseks lastele, noortele ja peredele ning atraktiivne sihtkoht külalistele. Esimene inspiratsiooniseminar toimus Võru linnavalitsuse ja Tartu Maailmaülikooli koostöös rohkem kui aasta tagasi.

Inspiratsiooni seminaril jagatakse ülevaadet arengutest Võru linnas, mis otseselt ja kaudselt mõjutavad laste- ja noortesõbralikkust. Otsitakse huvipoolte head tahet ja võimalusi, et kujundada linna lastesõbralikkuse kogukondlik kokkulepe. „Oleme tänulikud eri osapoolte senise panuse eest Võru lastesõbralikkuse kujundamisse. Esimese tunnustuse laste- ja noortesõbraliku linnakeskkonna eest andis Võrule UNICEFi lastefond juba tosin aastat tagasi. Võru linn ei tegutse tiitlite nimel, kuid märkamine ja tunnustus on tulnud väljastpoolt,“ ütles Võru linnapea Kalvi Kõva. „Me soovime, et Võrus kasvataksid rõõmsaid lapsi eluga rahul olevad täiskasvanud, kes märkavad positiivset ja tahavad kujundada sõbralikku õhkkonda oma laste kasvamiseks. Kindlasti on meil linnana veel pikk tee minna selleks, et luua ja kaitsta meie laste turvalist tulevikku,“ sõnas Kõva.

Hea tahte kokkuleppe sõnastamisel toetab linna ja eestvedajaid Tartu Ülikooli eetikakeskuse Tartu Maailmaülikooli programm ja nõustajad. „Lapse- ja noortesõbralik linn aitab kaasa iga lapse ja noore eneseks kujunemisele. Selleks on tarvis füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt turvalist, ent ägedat ja arendavat linna ja kogukonda kui küla, kes kasvatab. Loodan, et inspiratsiooniseminari arutelud aitavad Võru linnal ja kogukonnal paika panna konkreetsed sammud, kuidas unistus ellu viia,” sõnab Tartu Ülikooli eetikakeskuse nõustaja Mari-Liis Nummert.

Seminarile on oodatud kõik huvilised!

Vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 19. aprilliks

Seminari korraldab Võru Linnavalitsus koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektiga Tartu Maailmaülikool, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Vaata lisaks:

• Arutelumängu „Eesti rahva sada valikut“ on võimalik ette tellida ning tutvuda selle digitaalse versiooniga. Loe lähemalt Tartu Ülikooli eetikakeskuse veebilehelt
  • Tutvu ka Tartu Maailmaülikooli programmiga projekti veebilehel

Pildil on neli inimest laua taga istumas ja vestlemas

Ühiskonnas levinud monoloogide kõrvale vajame järjest rohkem dialooge

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

"Mälupüüdja" detail

Näituse „Ellujäämise poeetika” avab 9. mail vestlusring